Grota Solna w Częstochowie

45 - minutowe seanse w Grocie Solnej  przy ul. Kościuszki w Częstochowie odbywają się na  wygodnych leżakach, przy relaksującej i odprężającej  muzyce - dźwięki natury (szum morza, szelest wiatru, deszcz, śpiew ptaków) oraz  utworach muzyki klasycznej. Zamontowany w grocie  zestaw do koloroterapii,  pomoże Państwu w jeszcze większym stopniu zrelaksować się i odpocząć. Koloroterapia ma  ogromny  wpływ na  nasze dobre samopoczucie. Zastosowanie światła ciepłego - żółtego, pomarańczowego i czerwonego -  działa pobudzająco i energetyzująco. Natomiast kolory zimne - fiolet, niebieski i indygo - uspokajają zmysły i łagodzą nastrój.

Grota Solna jest miejscem przyjaznym dziecku - świetnym miejscem rodzinnych wypraw w Częstochowie na słotne dni. Mamy dla naszych najmłodszych Klientów kącik zabawy, w którym dzieci znajdą zabawki, pozwalające bawić się w soli tak, jak w piasku na plaży. Dla Rodziców, a także dla  dzieci, którzy postanowią w Grocie Solnej odpocząć oprócz wygodnych leżaków  mamy ciepłe koce.

Badania naukowe dowodzą, iż mikroklimat grot i jaskiń solnych  dobrze wpływa na wszelkiego rodzaju choroby układu oddechowego, działa uspokajająco i antystresowo, pomaga w leczeniu stanów nerwicowych i depresji. Mikroklimat grot solnych wspomaga ponadto leczenie schorzeń układu krążenia, wychodzenie  ze stanów nałogu i niektórych alergii. Seanse w grocie solnej pomagają na odzyskanie odporności osłabionej różnego rodzaju chorobami. Są one niezastąpione w okresie rekonwalescencji.

W wyniku wykorzystania naturalnych właściwości soli i urządzeń inhalacyjnych w grocie solnej panuje mikroklimat charakterystyczny dla wybrzeża morskiego oraz specyficznych warunków panujących w kopalniach soli. Niezbędna jest jednak dbałość o zachowanie temperatury i wilgotności oraz obecność biopierwiastków. Lecznicze zalety takiego mikroklimatu polegają na tworzeniu się naturalnych aerozoli, które  są bogate w pierwiastki oraz jony ujemne, a te z kolei mają pozytywny wpływ na zdrowie i samopoczucie przebywających w grocie ludzi.

Jony ujemne pomagają leczyć astmę oskrzelową, zwalniają i pogłębiają oddychanie, przyśpieszają utlenianie serotoniny i ruch nabłonka oddechowego oraz znoszą negatywne działanie jonów dodatnich.
Powietrze wypełniające grotę solną jest bogate w cenne mikroelementy i nie zawiera żadnych zanieczyszczeń charakterystycznych dla współczesnego środowiska miejskiego. Dzięki dużej zawartości w powietrzu chlorku sodu, który działa antybakteryjnie, przeciwalergicznie i antygrzybicznie, czystość powietrza w grocie jest dziesięciokrotnie wyższa niż na zewnątrz - w pełnym spalin czy smogu centrum Częstochowy.